BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TASFIYE KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek muhtevain çok önemlidir. Ancak uzun bir çaldatmaışma gününden sonrasında, tamburun süresince mütebaki beton sertleşerek performansı ve verimliliği negatif etkileyebilir. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde tabütüvanlü bir silah sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak patetik bir şekilde temizlenmesini mesafeştırıyor, aplikasyon sürecini, asayiş hususlarını ve sorunsuz ve kapsamlı bir ismet deneyimi derunin yararlı ipuçlarını ilimlı olarak ele allıkıyor.

Hasımınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara neden olur:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun kalıplı dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma standardını ve kıvamını etkileyebilir.
Artan Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz buzakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve sair dahili deşenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara muamele harisabilir.
Hijyen Telaşları: Bundan sonra beton bakteri ve gayrı mikroorganizmaları çitndırabilir ve akla yatkın şekilde temizlenmezse potansiyel afiyet riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Hizmetında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin ciğerindeki kurumuş beton lafıntılarını bastırmak ciğerin özel olarak tasarlanmış yoğun bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için selen verirken Asayiş Fen Formuna (SDS) mebdevurmanın önemli önem taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyasal deşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli kullanma prosedürleri üzerine kapsamlı ilimlar sunar. SDS üste OK-103'ün muayyen karıştırıcı malzemelerde veya mukannen çmertebe koşullarında kullanılmasına ilişikli sınırlamaları da belirtecektir.

Harbe Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Ilgi Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce mukteza aletlere malik başüstüneğunuzdan tehlikesiz olun, eminğe öncelik verin ve çaldatmaışma düzlükınızı hazırlayın:

Önce Emniyet: OK-103 muhtemelen kızgın kimyasallar dâhilerir. Her dakika eldiven, gmahiyet, alakalı kimyasallara mutabık solunum aletı ve esirgeyici giysi kabilinden oranlı şahsi Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çdüzenışma Yerı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek kucakin yerinde havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse belirgin havada çallıkışmak idealdir.
Deniz Kaynağı: Mikseri temizledikten sonrasında durulamak için hazır bir deniz kaynağı bulundurun.
Aletler: Büyük beton parçalarını çıkarmak karınin kazıyıcı veya macun bıçağı kabilinden aletler, fırçalamak karınin dik fırçalar ve silmek karınin bezler toplayın.
Silahınızı Seçmek: Tatbikat şekilleri

OK-103 yalınç bir referans süreci sunar:

Doğrudan Uygulama: Iri konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü vasıtasız etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Hemayar şümul yerı sağlayın.
Seyreltme: Henüz geniş alanlar yahut elan azca şiddetli birikmeler dâhilin OK-103, üreticinin talimatlarına için akarsu ile seyreltilebilir. Henüz yavuz istila kucakin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça yahut püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Sanatı: Kadem Etap Kılavuz

OK-103 kullanılarak yapılan temizleme maslahatleminin dökümü horda verilmiştir:

Tedbir: Çallıkışma yerını temizleyin, elverişli havalandırmayı esenlayın ve KKD'nizi giyin.
Eke Parçkırıcıkların Kaldırılması (İsteğe Rabıtlı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa kocaman kurumuş beton parçalarını çıkarmak karınin bir hakyıcı veya macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine bakılırsa tercih ettiğiniz kılgı yöntemini (elden yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen müddet boyunca sihrini göstermesine icazet verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun kalınlığına demetlı olarak bileğişlemebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı alanlar derunin, çözeltinin beklemesine cevaz verdikten sonra yüzeyi belli belirsizçe çalkalamak kucakin bek bir fırça kullanın. Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? Bu, beton lafıntısının gevşemesine yardımcı mümkün.
Hafriyatma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonrasında yumuşamış malzemeyi çıkarmak derunin kazıyıcı ve fırça kullanın. Okkalı kaplamalı alanlar karınin bu aşamaı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonrasında, OK-103 sözıntılarını ve gevşemiş beton parçdağklarını bertaraf etmek kucakin karıştırıcı tamburunun kâffesinı hijyen suyla bir güzel durulayın.
Son Sağlık muayenesi: Tüm beton sözıntılarının temizlendiğinden emin başlamak karınin son bir görsel sağlık muayenesi strüktürn. Yeniden kullanmadan önce mikserin külliyen kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Optimum Başarım İçin Bakımını Sağlama

Intizamlı Temizlik: Beton mikseriniz yürekin düzgün bir öldürme rutini vüruttirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek sinein her kullanımdan sonra temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonra bile kullanımdan sonra suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur zarfında sertleşmesini önlemeye yardımcı kabil.
Üreticinin Önerileri:

Report this page